שאלות נפוצות

המילה "פסיכודרמה" מורכבת משני חלקים – פסיכו (נפש), ודרמה (פעולה) או במילים אחרות - הנפש בפעולה; ואכן שיטת טיפול זו מעמידה את הפעולה ככלי מרכזי בטיפול. הפסיכודרמה משלבת בין טכניקות טיפול ייחודיות (כגון חילוף תפקידים, הכיסא הריק, כפיל, ועוד) ובין מודלים דינאמיים של פסיכותרפיה פרטנית וקבוצתית.

מהו טיפול בפסיכודרמה?

האם טיפול בהבעה ויצירה מתאים גם לאנשים מופנמים?

כן! טעות נפוצה היא המחשבה שטיפול בהבעה ויצירה ופסיכודרמה בפרט נועדו לאנשים "אוהבי במה" ובעלי ביטחון גבוהה. הטיפול מאפשר לכל אחד ואחת להביא את עצמם לידי ביטוי כפי שהם מרגישים וללא שיפוטיות של 'מוצלח/לא מוצלח'.

האם נדרש ניסיון אמנותי כלשהו?

לא. טיפול בהבעה ויצירה אינו עוסק ביכולות אמנותיות. הדגש הינו על התהליך הטיפולי ולכן אין צורך בשום ניסיון קודם או כישורים בתחומים אמנותיים.

מהו טיפול קבוצתי לילדים והאם הוא יעיל כמו טיפול פרטני?

טיפול קבוצתי מורכב מסדרה של כ-12 מפגשים, בו משתתפים כ-6 ילדים. משך כל מפגש הינו שעה וחצי. במפגש, בעזרת כלים אמנותיים כל משתתף/משתתפת מעלה את הנושאים המעסיקים אותו/ה ובעזרת הקבוצה לחקור אותם ולהגיע לתובנות חדשות. טיפול קבוצתי נחשב בעל יעילות גבוהה, וזאת מכיוון שיש ערך מוסף ליחסים בין חברי הקבוצה וכן להתבוננות בתהליכים של האחרים. חברי הקבוצה משקפים אחד לשני, על ידי משחק וחילופי תפקידים, את הנושאים שאותם הם רוצים לבחון. כל זאת, באווירה מכבדת ותומכת ותוך הבנת הצורך בשמירה על פרטיות.

מהו טיפול פרטני בהבעה ויצירה?

טיפול פרטני הינו מפגש של "אחד על אחד", כלומר מפגש אישי עם המטפל/ת, האורך כשעה ומתקיים אחת לשבוע. עקרונות הפסיכודרמה והשימוש בטכניקה מותאמים למפגשים פרטניים. תקופת הטיפול יכולה להשתנות לפי הצרכים, אך יחד עם זאת, חשוב להדגיש כי מדובר בתהליך משמעותי הלוקח זמן.

אני מתלבט/ת האם להתחיל טיפול, מה עליי לעשות?

טבעי שיהיה חשש להתחיל תהליך טיפולי. עצם ההחלטה מלווה במחשבות ובהשקעת משאבים רגשיים. אולם, אם התעורר הרצון חשוב לתת לכך את ההזדמנות. אני מזמינה אתכם/ן ליצור קשר טלפוני או דרך האתר לשיחה ראשונית. כמו כן, ניתן להגיע לפגישת היכרות ראשונה ללא התחייבות להמשך תהליך. בפגישה זו נבחן ביחד את ההתאמה ואוכל לעזור לכם להגיע להחלטה הנכונה עבורכם.